Magpul, wydając swoje magazynki polimerowe, może nie zrewolucjonizował świata. Jednak ułatwił zadanie wielu strzelcom – sportowym, jak i żołnierzom. PMAG, dzięki swojej lekkiej konstrukcji i wysokiej wytrzymałości, świetnie sprawdza się w najróżniejszych warunkach. Ponadto istnieje do niego szereg różnych akcesoriów. Jakich? Dowiedz się poniżej.

Klipsy do magazynków

W zawodach dynamicznych, jak i na polu walki, tempo wymiany magazynka ma ogromne znaczenie. Jednak wyjmowanie zasobnika z gniazda, wkładanie go do torby zrzutowej i wyciąganie kolejnego z ładownicy, by go zamontować w broni, nawet sprawnemu specjaliście zajmuje kilka cennych sekund. Klipsy do PMAG natomiast pozwalają przyspieszyć ten proces. Po wyczerpaniu amunicji w jednym z magazynków wystarczy szybko przepiąć drugi i dalej prowadzić ogień.

Stopki

Nie zawsze da się podpiąć klipsy, szczególnie jeśli ładownice mają ograniczone miejsce i nie mieszczą podwójnych magazynków. Co w takiej sytuacji można zrobić? Proces ich wymiany zdecydowanie usprawnią stopki. Mają one różny kształt, często są z dużym uchem, pozwalającym wygodnie chwycić i wyjąć z kamizelki zasobnik. Inne z kolei umożliwiają nawet powiększenie ich o kilka sztuk amunicji.

Ograniczniki pojemności

Te akcesoria są przydatne szczególnie dla sportowców i myśliwych. Zamiast nabywać nowe magazynki o zredukowanej pojemności, mogą oni za pomocą ograniczników pojemności zmniejszyć ich zasobność o 10 sztuk. Dzięki konstrukcji PMAG-ów zamontowanie takich akcesoriów w zasobnikach o pojemności 20 i 30 pocisków trwa ledwie kilkadziesiąt sekund.

Akcesoria do PMAG – praktyczne rozwiązania

Magazynki polimerowe to doskonałe rozwiązanie, zarówno dla sportowców, jak i zawodowców, którzy wykorzystują je na polu walki. Akcesoria przeznaczone do nich dodatkowo jeszcze poprawiają ich funkcjonalność i ergonomię, dlatego warto się zastanowić nad ich wyborem. Można je znaleźć w dobrych sklepach z bronią.