Johimbina - sposób działania i zastosowanie

Johimbina - sposób działania i zastosowanie

Popularnym składnikiem suplementów diety stymulujących metabolizm tłuszczowy jest johimbina. Na czym dokładnie polega mechanizm działania alkaloidu pozyskiwanego z kory drzew gatunku johimba lekarska? Czy preparaty z tym związkiem są odpowiednie dla każdego? Odpowiedzi na te i inne pytania zawarliśmy w poniższym artykule.

Czym jest i w jaki sposób działa johimbina?

Ten organiczny związek chemiczny, który w środowisku naturalnym występuje głównie w korze drzewa o nazwie johimba lekarska, jest zaliczany do alkaloidów. Johimbina wykazuje silne działanie fizjologiczne na organizm człowieka, gdyż jest antagonistą receptorów alfa zlokalizowanych w różnych częściach ciała. Początkowo była wykorzystywana jako afrodyzjak. Dzisiaj stanowi częsty składnik suplementów diety wspomagających redukcję tkanki tłuszczowej.

Czy johimbina rzeczywiście pomaga pozbyć się tłuszczu?

Przyjmowanie johimbiny usprawnia działanie układu współczulnego, który jest odpowiedzialny za aktywizację wielu procesów zachodzących w organizmie. Jednym z nich jest mobilizacja kwasów tłuszczowych, które po przedostaniu się do krwiobiegu ulegają utlenieniu. Johimbina zbiera też bardzo dobre opinie wśród sportowców i osób prowadzących aktywny tryb życia. Poza tym, że przyspiesza przemianę materii, pomaga kontrować apetyt, poprawia nastrój i samopoczucie, a także przyczynia się do wzrostu energii. Może więc stanowić dobrą propozycję nie tylko dla osób mających problem z tłuszczem na brzuchu czy na udach. Sprawdzi się także w przypadku kobiet i mężczyzn regularnie trenujących, którzy szukają preparatów kompleksowo wspierających organizm i stymulujących układ nerwowy.

Johimbina - klucz do uzyskania szczupłej sylwetki

Wspomagająca redukcję tłuszczu johimbina, którą oferuje dziś niemal każdy sklep z suplementami, może być pomocna w walce z nadprogramowymi kilogramami. Trzeba jednak pamiętać, aby przyjmować ją rozsądnie i nie przekraczać dawek zaleconych przez producenta. W przeciwnym razie mogą pojawić się nieprzyjemne skutki uboczne takie jak bóle głowy, wahania ciśnienia krwi czy uczucie niepokoju.