Choć na rynku funkcjonuje wielu producentów dostarczających obuwie taktyczne również dla cywili, to tylko część z nich jest naprawdę godna zaufania. Wśród nich znalazła się firma Magnum. Buty, które oferuje, stały się symbolem jakości w przystępnej cenie. Poznaj już teraz historię tego przedsiębiorstwa.

Od czego się zaczęło?

Historia marki sięga pierwszej połowy lat 80. XX wieku, gdy była częścią założonego w Wielkiej Brytanii koncernu Hi-Tec. Jej specjaliści na zlecenie FBI zaprojektowali buty Magnum Classic, które okazały się lekkie, ergonomiczne i komfortowe w noszeniu. Dzięki nim producent ten zaczął się prężnie rozwijać i w kilka lat rozpoczął wdrażanie nowoczesnych technologii. Jego produkty szybko zostały dostrzeżone również przez inne służby.

Dzięki odniesionym sukcesom na rynku krajowym już na początku lat 90. propozycje marki zaczęły docierać do użytkowników z innych krajów. Dbając o najwyższą jakość i wyjście naprzeciw oczekiwaniom klientów, firma w 1998 roku powołała specjalny organ – Magnum Tactical Advisory Comittee. Jego zadaniem było (i jest) sprawdzanie, czy każda para spełnia wskazane standardy.

To pozwoliło w 2000 roku odłączyć się od Hi-Teca i stworzyć niezależną markę. Szybko też wypuściła ona na rynek najnowocześniejsze obuwie taktyczne – Elite Force. Kolejne lata to dalszy rozwój i m.in. nowe serie – Stealth Force, Elite Spider Urban, a także buty robocze dla pracowników różnych gałęzi przemysłu.

Buty Magnum obecnie

Obecnie artykuły Magnum to szeroki wybór obuwia różnego typu. Wśród propozycji są modele przeznaczone dla specjalistów z formacji militarnych i policyjnych, straży pożarnej, ratowników medycznych oraz pracowników przemysłu. Dynamiczny rozwój technologii, jak i współpraca z potężnymi partnerami biznesowymi (w tym m.in. Michelin), zagwarantowały marce pozycję lidera w swojej branży.

Czy warto wybrać buty Magnum?

Wyroby tego producenta cieszą się również zainteresowaniem ze strony osób prywatnych. Wielu miłośników militariów, ale i turystyki, chętnie sięga po nie, gdyż zapewniają wysoki komfort użytkowania, jak i bezpieczeństwo. Dlatego, jeśli zastanawiasz się nad zakupem butów Magnum – zdecydowanie warto na nie postawić.