Jakość obuwia taktycznego przeznaczonego na rynek cywilny w dużej mierze zależy od jego producenta. W sprzedaży można znaleźć produkty wielu renomowanych marek, a jedną z najbardziej zaufanych jest Magnum. Jej buty cieszą się uznaniem zarówno specjalistów, jak i miłośników outdoorowych aktywności. Przekonaj się, dlaczego!

Obuwie na każde warunki

Producent ten dostarcza obuwie, które znakomicie spisuje się w każdych warunkach. Oferuje je w różnych kolorach – począwszy od klasycznej czerni, przez Desert Tan, Olive Green, Coyote, po szarości. Dzięki temu jest dość uniwersalne w łączeniu z różnymi kamuflażami. Dużo ważniejsze jednak jest to, że w katalogu firmy dostępne są produkty niemal w pełni wodoodporne. Połączenie skóry licowej z nylonem balistycznym 900 D o właściwościach hydrofobowych, a także wyściółki ułatwiającej odprowadzanie wilgoci na zewnątrz, sprawia, że nawet po wielu godzinach użytkowania stopy pozostają suche.

Marka dostarcza również modele o zróżnicowanej wysokości cholewy. To sprawia, że można wśród nich znaleźć idealne warianty zarówno do poruszania się po mieście, jak i w trudnych warunkach terenowych. Wpływ na to mają też starannie projektowane bieżniki, o których więcej przeczytasz poniżej.

Wysoki komfort noszenia

Do najważniejszych cech wyróżniających buty Magnum należy komfort ich użytkowania. Średnia waga jednego buta w rozmiarze 43 oscyluje w okolicach 650 gramów. Pozwala to zmniejszyć zużycie energii np. w czasie marszu. Poza tym producent stosuje liczne innowacje, poprawiające wygodę noszenia obuwia.

Warto wspomnieć też o lekkich i wyprofilowanych śródpodeszwach EVA, dostosowujących się do stóp użytkownika. Wzmocnienia kompozytowe z kolei chronią je przed nierównościami terenu. Same podeszwy projektowane są tak, aby zapewnić doskonałą przyczepność na nierównościach, ale i odporność na oleje, zasady i kwasy.

Ile kosztują buty Magnum?

Atutem butów Magnum jest też ich cena w stosunku do jakości. Najtańsze pary kosztują około 400 złotych, gwarantując swoim użytkownikom pełen komfort, wysoką funkcjonalność i efektywne zabezpieczenie stóp. Z tych powodów obuwie producenta należy do najchętniej wybieranego przez amatorów i specjalistów.