Gładka cera – bez zmarszczek – to marzenie wielu osób. Jak zachować młody wygląd mimo upływu lat? Jednym z najczęściej wykorzystywanych sposobów odmładzania jest botox. Sprawdź, na czym on polega i czym właściwie jest ta substancja. Warto wiedzieć, jak przebiegają zabiegi i co oferuje współczesna medycyna estetyczna.

Botoks – co to jest?

Preparat wykorzystywany do redukcji zmarszczek uzyskuje się na bazie toksyny botulinowej. Tę substancję nazywa się także jadem kiełbasianym. To wytwarzana przez bakterie beztlenowe trucizna, którą można wykorzystać do celów terapeutycznych. Kluczowe jest dobranie odpowiedniej dawki preparatu. Botoks w Warszawie podaje się w niewielkich dawkach. Preparat może zmniejszyć napięcie mięśni i pozwolić zredukować efekt fałdowania skóry. Zmarszczki powstają w wyniku intensywnej pracy mimiki twarzy, więc tymczasowe zablokowanie działania między nerwami a mięśniami ma na celu przyniesienie efektów przeciwstarzeniowych.

Stosowanie i miejsca wstrzykiwania preparatu

Istnieje wiele mitów na temat wstrzykiwania botoksu. Zabieg jest bardzo popularny, podobnie jak wypełnianie ust staje się normą dla współczesnych kobiet. Warto zwrócić uwagę na kwalifikacje osób zajmujących się wstrzykiwaniem preparatu i warunki, jakie panują w gabinecie medycyny estetycznej. Specjaliści zwracają uwagę na odpowiednie dawkowanie, higienę miejsca pracy oraz precyzyjne ostrzykiwanie wybranych miejsc na twarzy. Dzięki toksynie botulinowej można:

  • zniwelować powstawanie zmarszczek i pogłębianie się fałd na skórze,
  • zredukować kurze łapki,
  • zmniejszyć widoczność lwiej zmarszczki i zmarszczek poprzecznych czoła.

Pierwsze efekty zabiegu mogą być widoczne już po kilku godzinach. Botox nie uzależnia. Utrzymuje się od 3 do 6 miesięcy. Pracownicy gabinetu przed wstrzyknięciem wykluczają przeciwwskazania, takie jak choroby nowotworowe i autoimmunologiczne oraz zmiany zapalne skóry.

Medycyna estetyczna dla każdego

Odpowiednio stosowana toksyna botulinowa może przyczynić się do odmłodzenia wizualnego twarzy. Na botoks w Warszawie decydują się osoby w różnym wieku. Wśród oczekiwanych przez klientów efektów można wymienić wygładzenie zmarszczek i przeciwdziałanie oznakom starzenia skóry.