Jest wiele sposobów na przygotowanie pysznego, mocnego naparu z ziaren kawowca. Ten sam ich gatunek zaparzany różnymi sposobami ma zupełnie inny smak. Nie potrzeba skomplikowanych ekspresów aby wydobyć ze zmielonych ziaren pełen smak i aromat. Warto zatem poeksperymentować. Chcesz poznać proste, acz skuteczne narzędzia do ich parzenia? Zainteresuj się poniższym tekstem!

Jaki prosty sprzęt zapewni fanom kawę we włoskim stylu?

Nie tylko amatorzy, ale nawet profesjonalni bariści doceniają smak kawy parzonej w takich urządzeniach jak kawiarki do kawy , np. marki Bialetti. Można w nich szybko zaparzyć wyjątkowo aromatyczne espresso na dowolnej kuchence. W ofercie wielu sklepów można znaleźć ten drobny sprzęt, przystosowany do użytku na płytach gazowych, ceramicznych i na indukcję. Poza wspomnianą marką, produkują go np. takie firmy jak Pezzetti, Pedrini, G.A.T. czy Forever. Poszczególne modele różnią się między sobą kształtem i materiałami użytymi do produkcji, jednak sposób zaparzania kawy jest ten sam.

Jak zbudowane są kawiarki i w jaki sposób przygotowuje się w nich napar?

Urządzenie to, dostępne w kilku wielkościach, zbudowane jest z:

  • dolnego zbiornika na wodę, 
  • sitka na kawę,
  • górnego zbiornika na napar.

Jego zasada działania jest wyjątkowo prosta. Wrząca woda wytwarza ciśnienie wypychające ją w górę przez warstwę kawy i sitko filtrujące, a napar gromadzi się w górnym zbiorniku. Gdy z kawiarki zaczyna dobiegać charakterystyczne bulgotanie, napar jest gotowy i należy go szybko przelać do filiżanki.

Kiedy warto zdecydować się na zakup takiego sprzętu?

W wielu krajach południowej Europy w każdym domu są dwie, a nawet trzy kawiarki, aby można było nie tylko samemu delektować się tym cudownie pobudzającym napojem, ale też poczęstować gości. Sprzęt ten jest idealnym rozwiązaniem dla kogoś, kto nie ma w kuchni miejsca na ekspres lub pije kawę okazjonalnie, ale lubi eksperymentować z jej smakiem i mocą.

Jakie są wady kawiarki?

Nie ma ich wiele, ale z pewnością jedną z nich jest konieczność dostępu do energii. Trzeba też zachować ostrożność aby się nie poparzyć podczas użytkowania. Mimo to, warto ją mieć w kuchni, nawet jako urządzenie alternatywne. Zastanawiasz się nad zakupem kawiarki? Obejrzyj oferty sklepów internetowych i wybierz model, który Ci odpowiada!