Obiekty hotelowe ze strefą basenową nie są w polskim klimacie normą, dlatego jeśli chce się wynająć nocleg w takim miejscu, trzeba specjalnie poszukać. Czy w zimowej stolicy Polski, czyli Zakopanem, można znaleźć tego rodzaju lokalizacje? Sprawdź!

Zakopane —  całe dla turystów

Pewnie dla nikogo tajemnicą nie jest, że Zakopane to miasto na wskroś turystyczne, żyjące praktycznie tylko z tego sektora gospodarki. Prowadzące w nim biznesy osoby starają się zatem jak najmocniej, by przyciągać gości, odpowiadając na wszelkie oczekiwania, a wręcz je zgadując. Na pewno zatem dla nikogo nie będzie zadziwiający fakt, że hotele z basenem w Zakopanem jak najbardziej istnieją, choć przecież tego rodzaju rozrywki wodne nie są typowe dla Podhala, ani też pogoda zwykle nie sprzyja kąpielom. Z tego względu częściej niż baseny odkryte można spotkać obiekty zabudowane, tym bardziej godne wyboru że dające możliwość korzystania z nich o każdej porze roku. Mowa tu przy tym o zwykłych basenach, nie termalnych, które dostępne są nie w hotelach, a ogólnodostępnych obiektach, gdzie jest mnóstwo ludzi —  a to nie wszystkim się podoba.

Jak znaleźć dobry hotel z basenem w Zakopanem?

Takie obiekty przeznaczone są dla osób poszukujących odrobiny relaksu, a także odpowiednich warunków, dlatego zwykle noclegi w nich kosztują więcej niż w innych miejscach. Z tego względu, nim zarezerwuje się pokój, warto upewnić się, że warunki, jakie oferuje, są odpowiednie do oczekiwań. Osoby stawiające na takie oferty ponad wszystko cenią sobie komfort, wysoki standard, kameralną atmosferę oraz wypoczynek, trzeba zatem upewnić się, że do strefy basenowej mają dostęp tylko goście hotelu, a nie wszyscy chętni, w tym drugim przypadku bowiem trzeba byłoby spodziewać się na basenie prawdziwych tłumów.

Basen z widokiem na góry

Warto też w pełni wykorzystać potencjał Zakopanego i zafundować sobie nocleg w hotelu dającym widok na Tatry, nie tylko z pokoju, ale też z basenu, co umożliwiają przeszklenia. Relaks w basenie z widokiem na góry czyni niesamowite wrażenie i jest chyba największą przyjemnością (oraz luksusem), jaki można sobie zafundować w tym miejscu.