Nawet najlepszy seks z czasem może spowszednieć, a wówczas do związku wkrada się rutyna. Szukając sposobów na jej przełamanie i wzniecenie w sypialni dawnego ognia, wiele osób sięga po sex-gadżety, w tym akcesoria BDSM. Czy warto je wybierać? Sprawdź!

Dla każdego coś odpowiedniego

Odwiedzając dobry sklep z gadżetami erotycznymi, można znaleźć niezliczone propozycje takich produktów, przeznaczonych nie tylko dla singli, ale też dla par, mających pomóc im urozmaicić zbliżenia. Szczególnie popularne są gadżety BDSM, czyli związane z dominacją, uległością, zadawaniem i odczuwaniem bólu. Dlaczego? Powodów tego jest kilka, między innymi fakt, że takie praktyki są nadal tabu. Już sama świadomość robienia czegoś tak odważnego, albo choćby myślenie o tym, wzbudza u wielu osób podniecenie. Poza tym odczuwanie przyjemności seksualnej towarzyszącej lekkiemu, kontrolowanemu bólowi jest faktem udowodnionym naukowo.

Znaczenie mają też inne aspekty, jak popularność takich motywów w filmach dla dorosłych czy fakt, że takie akcesoria zapewniają podniecający widok, na przykład gdy chodzi o lateksowe stroje, podkreślające walory ciała, zapinki na sutki, pasy cnoty itp. U wielu osób wzbudza to wielkie podniecenie, czasem także u tych, które początkowo uważały, że nie jest to w kręgu ich zainteresowań.

Ciekawe urozmaicenie

Nie da się też ukryć, że akcesoria BDSM z sex shopu są wyjątkowym sposobem na przełamanie łóżkowej rutyny, gdyż znacznie różnią się one od innych, mniej odważnych sex-zabawek, jak masażery czy ringi i nakładki. Poza tym wyjście z inicjatywą może być zaskoczeniem dla drugiej strony, tym bardziej że wiele osób marzy o takich praktykach skrycie, nieraz bojąc się do tego przyznać —  zupełnie niepotrzebnie. Na pewno zatem warto spróbować, czy to rozmawiając o tym z partnerem bądź partnerką, czy robiąc drugiej osobie niespodziankę —  oczywiście w granicach rozsądku i z poszanowaniem jej zdania.

Spróbuj sam!

Za zaproszeniem takich gadżetów do sypialni przemawia także fakt, że ich wybór jest na rynku bardzo duży. Dzięki temu każda para może znaleźć odpowiednie dla siebie propozycje, zarówno jeśli chodzi o amatorów naprawdę mocnych wrażeń, jak i osoby chcące tylko spróbować.