Coraz więcej osób szuka sposobów na zachowanie młodego wyglądu i decyduje się na botox. Czy wstrzykiwanie toksyny botulinowej to dobry pomysł? Dowiedz się, czym zajmuje się współczesna medycyna estetyczna i jakie daje możliwości dla klientów w różnym wieku.

Jak działa botox?

Zmarszczki pojawiają się w wyniku pracy mięśni twarzy. Częste uśmiechanie się, marszczenie brwi i mówienie powoduje powstawanie wgłębień w skórze. Intensywność tego procesu zależy od mimiki danej osoby, jej genów oraz stanu cery. Dużym problemem jest przesuszenie naskórka i zanikanie kolagenu, co jest naturalną konsekwencją starzenia. Sposobem na wygładzenie zmarszczek i profilaktykę ich powstawania jest botoks w Warszawie. Wstrzyknięcie preparatu:

  • blokuje działanie między nerwami i mięśniami,
  • trwa od 10 do 20 minut,
  • daje efekt na czas od 3 do 6 miesięcy.

Na zabiegi decydują się również młode osoby, które chcą zapobiec pojawieniu się głębszych zmarszczek. Na wstrzyknięcie toksyny botulinowej najlepiej wybrać się do specjalistycznego gabinetu, w którym pracuje przeszkolony personel i panują odpowiednie warunki higieniczne.

Wypełnianie ust i maskowanie zmarszczek

W gabinecie medycyny estetycznej można zdecydować się także na wypełnianie ust, przez które twarz staje się młodsza wizualnie. Dzięki modelowaniu i powiększeniu warg można zaoszczędzić też wiele czasu na codziennym makijażu. Podobnie jest z maskowaniem zmarszczek. Specjalistyczne zabiegi dają szansę na świetny wygląd bez użycia kosmetyków kryjących.

Medycyna estetyczna w Warszawie

Nie bez powodu wstrzykiwanie botoksu jest obecnie bardzo popularne. Osoby zainteresowane mogą wybrać się na zabieg, by poprawić stan swojej cery – stanie się gładsza, dzięki wypełnieniu zmarszczek. Preparat nie uzależnia i podawany jest w zalecany dla organizmu sposób. Szczególnie doceniają go osoby z ekspresyjną mimiką twarzy.