Planszówki ponownie zyskują na popularności wśród dzieci oraz dorosłych graczy. Jest to idealna forma rozrywki dla rodzin i grup znajomych. Co ciekawe, w wielu miastach są organizowane specjalne turnieje i spotkania dla pasjonatów gier planszowych. Rozgrywka niejednokrotnie jest bardzo czasochłonna, dlatego warto zadbać o akcesoria, które usprawnią ją i wpłyną na komfort grania. Sprawdź, kiedy przydadzą się podajniki i podstawki do kart.

Kiedy podajniki do talii się sprawdzą?

Zdecydowana większość planszówek dostępnych na rynku to gry karciane. Uczestnicy rozgrywki muszą więc kolejno pobierać karty ze stosu ułożonego na stole oraz trzymać te wylosowane w rękach przez długi czas. Dla wielu jest to naprawdę męczące i rozpraszające. Dlatego też producenci proponują specjalny podajnik na karty, utrzymujący w pionie całą talię. Taki produkt znacznie ułatwia również pobieranie kolejnych kart (bez obawy o rozsypanie się, co z kolei wymusza ponowne potasowanie całej talii i powoduje wydłużenie czasu gry). 

Jakie podajniki do kart są dostępne na rynku?

W ofertach popularnych sprzedawców można znaleźć akcesoria stosowane podczas grania w określoną planszówkę lub dodatki uniwersalne. W zależności od rodzaju posiadanej gry i liczby kart można zdecydować się na podajniki jednokomorowe, dwukomorowe, trzykomorowe lub wielokomorowe. Takie dodatki są zwykle wykonane z drewna i tworzywa sztucznego. 

Ciekawą opcją są też podstawki (pojedyncze, podwójne lub wielotorowe), które z kolei zwalniają gracza z trzymania kart w ręce. To znaczne ułatwienie dla wszystkich uczestników rozgrywki. Zarówno podajniki, jak i wspomniane podstawki są wręcz koniecznym akcesorium w sytuacji, kiedy karty zostały zabezpieczone folią. Wtedy utrzymanie stosu, gdy talia składa się ze śliskich elementów, jest praktycznie niemożliwe.

Gdzie można kupić akcesoria do planszówek?

Na rynku można znaleźć wiele innych dodatków do gier, które mogą urozmaicić rozgrywkę, a także przyspieszyć takie nudne i czasochłonne procesy jak rozkładanie i chowanie wszystkich elementów. Największy wybór akcesoriów, takich jak inserty, podajniki, podstawki i pudełka na żetony czy figurki jest dostępny oczywiście w ofercie internetowej. Ciekawą opcją są artykuły tworzone na zamówienie, wykonane najczęściej z drewna, cechujące się wysokim poziomem wytrzymałości i oryginalnym designem.