Znaczenia domowych tekstyliów nie da się przecenić. Choć wiele osób narzeka, że trzeba zapewnić im pielęgnację i zadbać o częste pranie, mało kto z nich rezygnuje, gdyż nie ma lepszego sposobu na dekorowanie pomieszczeń, a zwłaszcza —  wprowadzenie do nich przytulnej, domowej atmosfery. Świetnie w tym zakresie sprawdzają się zwłaszcza dekoracyjne poduszki, umieszczane przede wszystkim w salonie. Sprawdź, jak wybierać ich motywy.

Poszewki czy gotowe poduszki?

Zanim postawi się na takie dodatki, trzeba zastanowić się, czy lepiej będzie wybrać osobno poduszki i poszewki, czy gotowe poduszki dekoracyjne. To pierwsze rozwiązanie daje znacznie więcej możliwości, ponieważ można dowolnie zmieniać powłoczki, nadając poduszkom nowy charakter. Przyda się to zwłaszcza osobom lubiącym zmiany czy chcącym dopasowywać wystrój wnętrz do okoliczności. Jest to na pewno bardzo dobre rozwiązanie, doskonale będzie wprowadzić do pomieszczeń wiosnę za pomocą kwiatowych powłoczek czy ustroić salon na święta czerwonymi albo złotymi poduszkami. A to tylko niektóre spośród wielu możliwości.

Jeszcze ważniejsze są takie kwestie jak czystość i higiena. Choć poduszki dekoracyjne z zamierzenia służą do ozdoby, na pewno każdy nieraz wykorzystuje je do drzemki, nierzadko też brudzi się je jedzeniem czy piciem. Wygodniej jest zdjąć powłoczkę i ją uprać niż czyścić,  a potem długo suszyć, poduszkę.

Jakie wzory warto wybierać?

W przypadku poduszek dekoracyjnych zdecydowanie najważniejsze są ich motywy —  choć oczywiście także rozmiar czy ich ilość także nie są bez znaczenia. Co można znaleźć w sklepach? Wybór jest praktycznie nieograniczony. Popularne są na przykład wzory geometryczne, a także roślinne —  kierując się odpowiednią kolorystyką można je wpasować w praktycznie wszystkie wnętrza.

Chcąc zaś postawić na coś oryginalnego, można wybrać między innymi poszewki gobelinowe, z precyzyjnymi wzorami. Będą one idealnym dodatkiem przede wszystkim do wnętrz romantycznych i angielskich. Wciąż na topie są też połyskujące materiały.

Łatwy sposób na ozdobę wnętrza

Poduszki z romantycznym czy nowoczesnym motywem to prosty sposób na ozdobienie kanapy czy sofy, dodanie pomieszczeniu stylu, ale też wprowadzenie wrażenia przytulności do pokoju. Warto wykorzystać ich potencjał, tym bardziej że wybierać można wśród mnóstwa propozycji powłoczek.