Akcesoria do gier planszowych dla wielu osób są wręcz oczywistym zakupem, inni z kolei wciąż zastanawiają się, które z dodatków dostępnych na rynku mogą okazać się przydatne. Sporo zależy od doświadczenia graczy i rodzaju oraz częstotliwości prowadzonych rozgrywek. Okazuje się, że sklepy prowadzące sprzedaż tego rodzaju produktów cieszą się sporą popularnością wśród pasjonatów gier. Sprawdź, czy warto wyposażyć się w podajniki na karty.

Czy podajnik na karty jest niezbędnym akcesorium?

W wielu planszówkach podczas rozgrywek używane są karty, które gracze rozkładają między sobą lub kładą na stosie na stole. Nie jest to zbyt wygodne, ponieważ talie często się rozsypują, co z kolei powoduje niepotrzebny chaos. W takim właśnie przypadku idealnie sprawdzi się podajnik, który pozwala utrzymać cały stos w jednym miejscu. 

Dodatkowo można zdecydować się na zakup podstawek, które z kolei usprawniają rozgrywkę (gracze nie muszą bowiem trzymać kart w rękach) i zagwarantują porządek na stole. Wiele osób zabezpiecza karty, przechowując je w specjalnych koszulkach. W takiej sytuacji klasyczne ułożenie wszystkich jedna na drugiej jest wręcz niemożliwe i jedynym rozwiązaniem jest właśnie umieszczenie ich w specjalnym podajniku.

Jakie są rodzaje podajników i podstawek na karty?

Klienci mogą zdecydować się zarówno na uniwersalne produkty, które będą pasować niemal do każdej planszówki, jak i na akcesoria przeznaczone dla określonej gry. Sprzedawcy proponują podajniki do talii jednokomorowe, dwukomorowe, trzykomorowe, a nawet i czterokomorowe. Najczęściej są to akcesoria wykonane z elementów plastikowych lub drewnianych (do samodzielnego złożenia). Ponadto w sklepach można znaleźć podstawki na karty (gracz nie musi już ich trzymać w ręce, dzięki czemu może skupić się w pełni na planowaniu strategii i kolejnych ruchów), a także specjalne rozbudowane organizery.

Gdzie znaleźć podajnik na karty?

Największy wybór tego typu akcesoriów znajduje się w ofercie sklepów internetowych. Zamówienie jest proste i szybkie, a dostawa produktów trwa zwykle kilka dni roboczych. Przed zakupem warto jednak zapoznać się z opiniami innych graczy na temat jakości i komfortu użytkowania wybranego artykułu. To ważne, aby podajnik na karty , był wytrzymały i dodatkowo zabezpieczał karty przed uszkodzeniem. Najczęściej tego rodzaju artykuły są wykonane z drewna lub tworzywa sztucznego.