Szczupła sylwetka to jeszcze nie wszystko. Większość osób marzy też o posiadaniu pięknych mięśni. W przypadku kobiet pożądane jest ich lekkie zarysowanie, zaś u mężczyzn —  najlepiej rozbudowana muskulatura, z tzw. sześciopakiem na brzuchu i muskularnymi ramionami oraz udami. Jak osiągnąć taki efekt? Sprawdź!

Mniej tłuszczu, więcej mięśni

Odchudzanie polega na redukowaniu tkanki tłuszczowej, jeśli jednak chce się tłuszcz zastąpić mięśniami, trzeba postępować nieco inaczej —  spalać go zamieniając na mięśnie, organizm musi bowiem mieć je z czego budować. To też determinuje postępowanie, przede wszystkim dietę. Dbając o swoje ciało, chcąc uzyskać masę mięśniową, trzeba nie tylko ćwiczyć, ale też przyjmować więcej kalorii, spożywać więcej białek i węglowodanów —  czyli robić to, czego unikają osoby, jakim zależy jedynie na odchudzaniu.

Oczywiście wszystko to musi być prowadzone z zachowaniem równowagi —  ciężki trening wymaga odpowiednio kalorycznych posiłków, poza tym muszą być one dobrze zbilansowane pod względem obecności białek i węglowodanów. Jeśli będzie się jeść bardziej kalorycznie, ale wysiłek fizyczny nie będzie zbyt duży, efektem stanie się przyrost tkanki tłuszczowej, a nie mięśni. Warto przy tym pamiętać, że te ostatnie spalają kalorie, co oznacza, że mając muskularną sylwetkę można pozwolić sobie na przyjmowanie większych ilości kalorii —  choć oczywiście zawsze powinno się dbać o zdrowe odżywianie, a nie spożywać np. fast-foody.

O co trzeba zadbać?

Czasami, mimo podejmowanych wysiłków, nie widzi się większej różnicy w wyglądzie swojego ciała —  a jasne jest, że im wcześniej zobaczy się efekty, tym lepiej, ponieważ jest to szalenie motywujące. W takich przypadkach trzeba zweryfikować swoje postępowanie —  częstotliwość treningów, obciążenie podczas nich, a także dietę. Dobrym wyborem dla osób, które zastanawiają się, jak nabrać masy mięśniowej w stosunkowo krótkim czasie, będą na pewno wysokiej jakości suplementy, na przykład odżywki białkowe i gainery. Nie można też zapominać o regeneracji.

Pożądany efekt na wyciągnięcie ręki

Odrobina samozaparcia, stopniowe zwiększanie obciążenia podczas treningów, regeneracja i wsparcie w postaci suplementów, wraz z dobrą dietą. Tyle wystarczy, by zyskać wymarzoną sylwetkę, w dodatku szybciej niż może się wydawać.