Wytwarzane z przeróżnych roślin oleje to od jakiegoś czasu najgorętszy hit kosmetyczny. Są wybierane ze względu na ich naturalność, skuteczność, a także wszechstronność. Za pomocą jednego produktu zwykle można zadbać o siebie od stóp do głów, i to dosłownie. Sprawdź, jak stosować olejki do ciała czy włosów.

Bogate zastosowanie olejów

Moc olejków roślinnych jest znana od wieków, zwłaszcza w niektórych regionach świata, jak Maroko, skąd pochodzi słynny olej arganowy. Oczywiście w Polsce też produkowane są oleje, jak konopny, jednak warto również sięgnąć po wyroby z innych roślin i stron świata, przy czym mowa nie tylko o dobrze już znanych nad Wisłą indyjskich olejków do włosów. Produkty takie świetnie sprawdzą się też do pielęgnacji ciała, do kąpieli, masażu oraz do twarzy. Można je stosować na przeróżne sposoby,  co sprawia, że tym bardziej warto w nie inwestować. Produkt w niewielkiej, niepozornej buteleczce jest w stanie zastąpić wiele używanych do tej pory kosmetyków, co jest dogodne nie tylko w podróży!

Wszechstronne zastosowanie jednego oleju jest też możliwe ze względu na wydajność takich preparatów. Mimo że są one sprzedawane w małych buteleczkach, wystarczają na długo, gdyż mają gęstą konsystencję i są wydajne. Często butelki mają pipety, co pozwala dozować substancję kroplami. Jedna kropla może zaś wystarczyć do pokrycia całej twarzy czy na przykład zabezpieczenia końcówek włosów.

Jak używać?

Na pewno dużą zaletą tych produktów jest fakt, że można je stosować według swoich preferencji oraz potrzeb. Czasem nawet trzeba znaleźć własną metodę, dochodząc do niej po różnych próbach, na przykład gdy olejek wydaje się zbyt ciężki. W takich sytuacjach można dodawać jego niewielką ilość do stosowanego kosmetyku — kremu do twarzy czy balsamu do ciała. W przypadku olejowania włosów zaś można robić to na mokro czy na odżywkę. Olejki do ciała świetnie nadają się też do kąpieli oraz do masażu —  warto wykorzystać je zwłaszcza do zabiegu antycellulitowego, gdyż zapewniają odpowiedni poślizg podczas masażu.

Wyjątkowe właściwości

Po oleje bardzo chętnie sięgają producenci różnego rodzaju kosmetyków, jednak takie dary natury dużo lepiej jest stosować w podstawowej, czystej formie, są bowiem wolne od chemii i mają duże stężenie cennych składników. Efekty można zauważyć bardzo szybko —  to przede wszystkim silne nawilżenie i odżywienie.