Niektórzy przepadają za spotkaniami pracowniczymi, traktując je jako chwilę oddechu od obowiązków i okazję do luźniejszego spędzenia czasu ze współpracownikami, podczas gdy inni unikają ich, woląc ograniczać kontakt do spraw zawodowych. Czy wobec tego warto pokusić się o zorganizowanie firmowej wigilii? Zdecydowanie tak, sprawdź, dlaczego!

Jak zorganizować wigilię, by przypadła do gustu wszystkim?

Powodem, dla którego wiele osób nie przepada za okolicznościowymi spotkaniami w firmie, jest obawa, że będzie nudno i sztywno. Nie wszyscy są tak samo chętni do integracji, ale zawsze można to zmienić. W jaki sposób gdy chodzi o spotkanie opłatkowe? Trzeba wiedzieć, jak zorganizować wigilię firmową, by wszyscy poczuli się pewnie i swobodnie. Pierwszy sposób to opuszczenie siedziby firmy. Jeśli biuro kojarzy się tylko z obowiązkami zawodowymi, wielu osobom może być trudno się odprężyć i przestawić na zabawę. W takim przypadku organizacja wigilii w innym miejscu, np. wynajętym lokalu, będzie lepszym rozwiązaniem.

Świetnym sposobem zaś, by zapewnić sobie zaangażowanie uczestników wydarzenia, jest włączenie ich do jego przygotowania. Można podzielić się obowiązkami, zlecając np. udekorowanie sali, zadbanie o świąteczną muzykę, a zwłaszcza —  dzieląc się przygotowaniem dań —  nie trzeba zamawiać gotowego cateringu. Chcąc zaś zaimponować swym pracownikom i budować prestiżowy wizerunek firmy, warto postawić na profesjonalne usługi, czyli właśnie catering czy wręcz organizację wydarzenia wyjazdowego.

Konieczne prezenty

Wigilia firmowa będzie zdecydowanie przyjemniejsza, gdy obok rozmów i pysznych dań pojawią się też prezenty. Można to zorganizować na rozmaite sposoby, np. stawiając na rozwiązanie znane ze szkoły, polegające na losowaniu, komu z pracy wręczy się podarunek. Jeszcze atrakcyjniejszą opcją jest jednak podarowanie upominków przez pracodawcę. Nie muszą to być od razu kosztowne prezenty, np. duże sumy pieniędzy, świetnym wyborem będą zestawy słodyczy, eleganckich kaw i herbat itp. Takie zestawy są gotowe do kupienia, a ich wybór oszczędza wiele czasu oraz dylematów. W dodatku są one komponowane w taki sposób, by składały się z różnych produktów, co daje pewność, że każdy znajdzie w nich coś dla siebie.

Bawcie się dobrze!

Wystarczy zastanowić się, jaka forma spotkania i jakie atrakcje przypadną do gustu pracownikom, by wigilia była nie uciążliwym obowiązkiem, a spotkaniem, na którym wszyscy chętnie się stawią — i będą doskonale się bawić. Celebrowanie świąt daje wiele korzyści!