W czasie snu szczególnie łatwo się wychłodzić. Jak zadbać o odpowiednią temperaturę ciała podczas nocowania pod gołym niebem? Zabierz ze sobą wysokiej jakości śpiwór. Sprawdź, czym kierować się przy zakupie tego produktu i ile warto na niego wydać.

Zastosowanie śpiworów turystycznych

Zwolennicy aktywnego trybu życia muszą szczególnie uważać na swoje zdrowie. Przebywanie na górskich szlakach i leśne wyprawy z pewnością dostarczają wiele radości. Trzeba jednak przygotować się na różne temperatury i zadbać o odpowiednią regenerację organizmu. Podstawą efektywnego wypoczynku jest sen. Właśnie dlatego warto zainwestować w wysokiej jakości śpiwór puchowy , który gwarantuje utrzymanie optymalnej temperatury ciała. Można spać w nim w namiocie lub po prostu pod gołym niebem. Sprawdzi się również w schroniskach górskich i w nieogrzewanych domkach na działkach turystycznych.

Najlepsze śpiwory puchowe

W sklepach można znaleźć tańsze i droższe śpiwory, które kosztują około dwóch tysięcy złotych. Drugi rodzaj przeznaczony jest przede wszystkim dla osób przebywających w ekstremalnych warunkach. Tego rodzaju produkty:

  • wykończone są obszernym kapturem, osłaniającym głowę z każdej strony,
  • mają centralny zamek odpowiedni dla osób prawo- i leworęcznych,
  • zawierają podniesione denko w stopach dla wygodnego ułożenia nóg,
  • są higieniczne w stosowaniu i nie wymagają dodatkowej regulacji,
  • zapewniają maksymalny komfort cieplny.

Sprawdzonym rozwiązaniem jest podszewka z technologią POLYGIENE, która zawiera jony srebra wykazujące właściwości antybakteryjne i zapobiegające powstawaniu nieprzyjemnych zapachów. Sprawia, że pomimo regularnego i intensywnego użytkowania śpiwór pozostaje w idealnym stanie. Tańszą opcją są turystyczne kołdry puchowe, które można stosować samodzielnie lub w zestawie ze śpiworem. Wyposażono je w sznurki ściągające pozwalające na wygodne i szczelne otulenie ciała. Na leśnych i górskich biwakach przydadzą się również namioty, kubki termiczne i akcesoria higieniczne, takie jak mydło w listkach oraz szybkoschnące ręczniki.

Wyposażenie na biwak

Wybierasz się w podróż i będziesz spać w namiocie lub schronisku górskim? Nie zapomnij zabrać ze sobą śpiwora puchowego! Ten wyjątkowy produkt stwarza idealne warunki do wypoczynku i chroni organizm przed utratą ciepła. Wykorzystasz go w różnych miejscach i porach roku.