Pasja do piłki nożnej wymaga od zawodników (grających amatorsko lub profesjonalnie) zaopatrzenia się w odpowiedni sprzęt. Podstawowym akcesorium każdego bramkarza są oczywiście rękawice, które należy indywidualnie dopasować do dłoni zawodnika. Na rynku dostępne są przeróżne modele. Sprawdź, który produkt okaże się najlepszym wyborem dla Ciebie!

Czym kierować się podczas wyboru rękawic bramkarskich?

Na początku warto zastanowić się, kiedy zamawiany produkt będzie użytkowany, tj. podczas treningu lub meczu. W obu przypadkach należy bowiem dobrać nieco odmienne rękawice. Producenci oferują także różne rozmiary oraz materiały użyte do wykonania tego niezbędnego elementu wyposażenia bramkarza. Klienci mają do wyboru wypełnienie z pianki soft, supersoft oraz lateksu. To oczywiste, że podczas meczów najważniejsza będzie jakość akcesorium, które musi sprawdzić się w każdych warunkach pogodowych oraz odznaczać się wysokim poziomem przyczepności. Dobrze też sprawdzić, czy rękawice zostały wyposażone w dodatkowe usztywniacze, chroniące palce przed poważnymi kontuzjami.

Najpopularniejsze rodzaje rękawic dla golkiperów

Na rynku dostępne są trzy podstawowe modele, które sprawdzą się w nieco odmiennych warunkach. Klienci mają do wyboru rękawice bramkarskie typu:

  • flat — najpopularniejsza i zarazem najtańsza opcja, która jest przeznaczona głównie dla początkujących zawodników,
  • rollfinger — model charakteryzuje się dodatkowym piankowym obszyciem wokół palców, co oczywiście wpływa na zwiększenie powierzchni chwytnej bramkarza,
  • negative — wysokiej jakości produkt, który doskonale przylega do dłoni golkipera, pozwalając odpowiednio wyczuć przechwytywaną piłkę.

Gdzie jest największy wybór rękawic dla bramkarzy?

W wielu polskich miastach można znaleźć sklepy ze sprzętem i akcesoriami piłkarskimi. Okazuje się jednak, że w internecie oferta tego typu artykułów jest największa. Najlepiej wybrać sprzedawcę-pasjonata, który zajmuje się wyłącznie dystrybucją odzieży, obuwia oraz gadżetów dla osób uprawiających piłkę nożną. Ważne też, aby w proponowanym asortymencie znajdowały się produkty pochodzące od renomowanych marek.