Stratom producentów mleka spowodowanym chorobami układu pokarmowego u krów można z łatwością zapobiec, stosując odpowiednie probiotyki. Wpływają one na dobrą kondycję żwacza i tym samym pozwalają w pełni wykorzystać składniki odżywcze z paszy. Jakie preparaty są godne uwagi? Przeczytaj tekst zamieszczony poniżej, aby się dowiedzieć!

Jakie preparaty są odpowiednie dla utrzymania zdrowia przewodu pokarmowego krów?

Od dawna wiadomo, że za utrzymanie na właściwym poziomie flory bakteryjnej w przewodzie pokarmowym odpowiadają aktywne składniki produktów pochodzących z fermentacji. Nie inaczej jest, gdy chodzi o bydło, dlatego doskonałym probiotykiem są mieszanki zawierające drożdże paszowe. Ograniczają one występowanie u krów zaburzeń metabolicznych i zapobiegają wielu chorobom.

Jakie choroby najczęściej występują w stadach mlecznych?

Jednym z największych problemów wszystkich hodowców są choroby żwacza, takie jak kwasica, której leczenie jest długie, kosztowne i może mieć poważne konsekwencje. U krów mlecznych zaatakowanych tą chorobą obserwuje się nie tylko spadek wydajności i jakości mleka, ale też zwiększoną śmiertelność. Dlatego podawanie tym zwierzętom drożdży paszowych jest bardzo istotne, gdyż zapewniają one żwaczowi utrzymanie mikrobiomu na właściwym poziomie.

Kiedy szczególnie należy zadbać o wspomaganie organizmów krów probiotykami drożdżowymi?

Stada wysokowydajnych krów mlecznych są nieustannie narażone na stres metaboliczny prowadzący do chorób żwacza. Może on być spowodowany takimi czynnikami jak:

  • ciąża,
  • wycielenie,
  • zmiana diety,
  • choroba,
  • zbyt wysoka lub zbyt niska temperatura.

Wszystko to może doprowadzić do obniżonej zdolności pobierania pokarmu i ujemnego bilansu energetycznego, które z kolei prowadzą do zaburzeń metabolicznych zwanych ketozą.

Gdzie można kupić takie probiotyki?

Wysokiej jakości mieszanki zawierające drożdże paszowe można zakupić przez Internet. Produkują je specjalistyczne firmy prowadzące badania nad chorobami zwierząt hodowlanych. Jeśli chcesz zadbać o dobrostan swojego stada, zajrzyj na stronę i kup najlepszy probiotyk!