Cukiernia to nie zawsze tylko miejsce, gdzie można zamówić ciasta lub tort bądź kupić gotowe smakołyki. Najlepsze firmy tego rodzaju prowadzą też lokale gastronomiczne, gdzie serwuje się słodkie przysmaki oraz wyśmienitą herbatę i kawę, doskonale współgrające z takimi przekąskami. Oczywiście kawa sama w sobie także może pełnić rolę słodkiego co nieco, na przykład gdy ma dodatek bitej śmietany. Sprawdź, czego pysznego można napić się w najlepszych cukierniach.

Wyjątkowy napój dla smakoszy

Kawa to zdecydowanie najpopularniejszy napój na świecie. Niektórzy piją ją głównie dla jej pobudzających właściwości, na przykład nie mogąc obudzić się z rana bez filiżanki mocnego espresso. Jednak zdecydowana większość osób sięgających po czarny napar kocha jego smak i zapach. Oczywiście przy tym walory tego napoju zależą w znacznej mierze od sposobu, w jaki jest on przyrządzany. Dobra kawa, zaparzona z użyciem profesjonalnej metody, jest znacznie smaczniejsza niż zmielone ziarna zalane gorącą wodą w kubku, warto zatem od czasu do czasu odwiedzać dobrą cukiernię, gdzie serwowane są doskonałe produkty. W dodatku w takich przybytkach podaje się znacznie więcej rodzajów kaw niż tylko klasyczna mała czarna. Napary z rozmaitymi dodatkami, jak mleko, bita śmietana czy posypki, mają inny smak oraz efektowny wygląd. Mogą być dodatkiem do pysznego ciastka czy kawałka tortu, ale też stanowić przysmak sam w sobie, zaspokajając ochotę na coś słodkiego.

Jakie kawy są w ofercie?

Bardzo popularnym wyborem wśród gości dobrych cukierni jest kawa wiedeńska . Jest to czarny napar z dodatkiem bitej śmietany i posypki czekoladowej. Może się wydawać, że przepis nie jest zatem skomplikowany i można przyrządzić sobie taki smakołyk w domu. Warto jednak pamiętać, że kluczowa jest podstawa, czyli napar kawowy, a naprawdę doskonały jest on tylko wtedy, gdy użyje się najlepszych ziaren, zmielonych tuż przed zaparzeniem, a całość przyrządzi w profesjonalny sposób, najlepiej z użyciem dobrego ekspresu.

Inne doskonałe, warte spróbowania opcje to na przykład:

  • affogato,
  • caffe crema,
  • caffe crema latte,
  • capuccino,
  • macchiato.

Idealna kawa tylko w lokalu

Samodzielnie trudno jest przyrządzić równie smaczny napój jak w cukierni, zwłaszcza gdy nie dysponuje się dobrym ekspresem albo przynajmniej kawiarką. Warto zatem od czasu do czasu rozpieścić się wizytą w takim miejscu.