Sprawdź, jakie rodzaje układanek dostępne są na rynku. Poznaj różne rodzaje puzzli i wybierz produkt odpowiedni dla siebie. Przekonaj się, co wybrać dla małego dziecka, a co dla osób dorosłych. Dowiedz się więcej o ofercie księgarni z układankami.

Układanki dla dzieci

Maluchy nie mają jeszcze sprawnych rąk i rozwiniętej koordynacji wzrokowo-ruchowej. Z tego względu warto wybierać dla nich puzzle składające się z dużych elementów. Księgarnia internetowa oferuje między innymi miękkie układanki magnetyczne, które po złożeniu przedstawiają bajkową ilustrację z motywem zwierząt. Dzięki magnesom układanie poszczególnych części jest bardzo proste, a obrazek się nie rozsypuje. Nieco starszym pociechom można podarować modele edukacyjne, które pozwalają na naukę zasad ruchu drogowego, geografii Polski lub biologii.

Zabawa z układankami przynosi bardzo wiele korzyści dla rozwoju kilkulatków. Uspokaja, ma właściwości terapeutyczne i dodaje pewności siebie. Uczy cierpliwości oraz logicznego myślenia. Co więcej, poprawia motorykę rąk i kształtuje wyobraźnię przestrzenną. Nauka poprzez rozrywkę jest najbardziej naturalna i sprawia przyjemność każdemu brzdącowi.

Trudne puzzle dla dorosłych

Dorośli również lubią układanki. Mogą jednak zdecydować się już na trudne puzzle , których ułożenie wymaga znacznie więcej umiejętności. Zaawansowanie warto stopniować, by nabierać wprawy w dostrzeganiu detali i układaniu elementów. Dobrym rozwiązaniem jest wybór grafiki pod kątem własnych zainteresowań. Dostępne są na przykład układanki przeznaczone specjalnie dla:

  • miłośników Eltona Johna, Davida Bowiego, Nirvany, Guns N’Roses i AC/DC,
  • osób pasjonujących się geografią, które chętnie zgłębiają mapy Polski, Europy i świata,
  • fanów stylistyki vintage, na przykład bożonarodzeniowych kartek w klasycznym, amerykańskim stylu,
  • wielbicieli górskich i nadmorskich widoków,
  • zwolenników Harry’ego Pottera i komiksów Marvela.

Wybór produktów jest bardzo duży, dzięki czemu każdy znajdzie modele odpowiednie dla siebie. Trudne układanki z dostawą do domu można zamówić w dobrej cenie.

Księgarnia internetowa z puzzlami

Jakie puzzle wybrać? Dopasuj układankę do wieku, zainteresowań i umiejętności użytkownika. Wybierz łatwe lub trudne modele i ciesz się efektem swojej pracy. Twórz wyjątkowe obrazki i relaksuj się w zaciszu własnego domu.