Polimery skutecznie wypierają metal w produkcji magazynków. Mają one liczne zalety, prześcigające właściwości zwykłych zasobników z amunicją. Wśród nich są m.in. PMAG-i. Początkowo były one produkowane do modeli opartych na konstrukcji AR15. Dzisiaj jednak na rynku dostępne są także akcesoria do innych elementów uzbrojenia. Sprawdź, do jakich.

PMAG do karabinków

Magazynki PMAG to szeroki katalog akcesoriów przeznaczonych do najróżniejszych modeli broni długiej i krótkiej. Zostały one zaprojektowane i wyprodukowane przez firmę Magpul. Wśród nich można znaleźć m.in. artykuły do amunicji karabinowej 300 BLK, wykorzystywanej m.in. w M4A3 (czyli Bushmaster M4), a także przeznaczone do innych konstrukcji opartych na AR15, jednak już na amunicję 5.56.

Firma ta oferuje też wybór zasobników do innych elementów uzbrojenia. Wśród nich są m.in. warianty przeznaczone do karabinków europejskich producentów, w tym do Steyra AUG, a także HK z linii G36. Ponadto nie brakuje konwersji z magazynkami do karabinów wyborowych, np. Remingtona 700.

Warto dodać, że Magpul oferuje akcesoria przeznaczone nie tylko do broni wykorzystywanych np. w siłach NATO. Producent ten proponuje też wybór magazynków PMAG do konstrukcji AK, a wśród nich zasobniki na 10 i na 30 pocisków.

PMAG do pistoletów (także maszynowych)

Tego typu magazynki są oferowane nie tylko do karabinków i karabinów. Wśród nich dostępne są także modele dostosowane do pistoletów, w tym maszynowych, kwalifikowanych także jako PDW. Można tu wymienić m.in. PMAG-i do takich modeli jak:

  • MP5,
  • CZ Scorpion,
  • Glock.

Dlaczego PMAG?

Magazynki polimerowe mają jedną zasadniczą zaletę względem metalowych odpowiedników. Są bardzo lekkie, a przy tym – niesamowicie odporne. Dodatkowo ich wzmocniona, szczelna konstrukcja dobrze zabezpiecza pociski przed zabrudzeniem. Nierzadko też mają fakturę poprawiającą uchwyt, co jest istotne zarówno przy ich wymianie, jak i prowadzeniu ognia.