Stolica polskich Tatr ma do zaoferowania zdecydowanie wiele. Z tego powodu turyści przyjeżdżają do Zakopanego tłumnie, praktycznie przez cały rok. Zachęcają do tego nie tylko wyjątkowe walory Podhala, ale też doskonała infrastruktura przygotowana z myślą o gościach. Wiele jest na przykład do wyboru miejsc noclegowych, o różnych standardach. Przyjrzyj się bliżej takim możliwościom.

Gdzie można nocować w Zakopanem?

Zarówno samo miasto, żyjące głównie z turystyki, jak i jego bliskie okolice, np. Kościelisko, mają w tej materii do zaoferowania wiele. Warto jednak pamiętać, że sezon na Podhalu trwa praktycznie przez cały rok, dlatego, chcąc mieć do wyboru wiele kwater, zwłaszcza najatrakcyjniejszych, trzeba je rezerwować z odpowiednim wyprzedzeniem.

W grę wchodzą różne możliwości. U podnóża Tatr znaleźć można zarówno wielkie kompleksy hotelowe, często należące do znanych sieci, jak i pensjonaty, a także kwatery prywatne. Dużą popularnością cieszą się też domki, trzeba jednak sprawdzać, czy są one całoroczne, w niektórych bowiem, nieposiadających ogrzewania, można mieszkać tylko w okresie letnim. Poza tym do wyboru są miejsca noclegowe w sercu miasta, np. przy Krupówkach, jak i na obrzeżach, a także blisko innych atrakcji, jak Polana Szymoszkowa.

Jakie noclegi w Zakopanem są najlepsze?

Chcąc znaleźć idealny nocleg w Zakopanem , trzeba wpierw odpowiedzieć sobie na pytanie, czego się poszukuje. Jeśli ma to być tylko baza wypadowa i miejsce, w którym będzie się jedynie spać, można postawić na rozwiązanie budżetowe, na przykład kwaterę prywatną. Jeżeli jednak wyjazd ma być prawdziwym odpoczynkiem, warto wybrać luksusowy hotel, wyposażony w wiele udogodnień i atrakcji. To także doskonały wybór na dni gorszej pogody, która może dawać się we znaki jesienią i zimą, oraz na krótkie zimowe dni. W dobrym hotelu będzie co robić, gdyż może mieć basen, strefę wellness i spa czy restauracje, dzięki czemu nie trzeba będzie szukać wolnego miejsca na mieście.

Wybierz idealne miejsce noclegowe

Pobyt w luksusowym hotelu będzie kosztowniejszy niż nocleg w pensjonacie, jednak standardów takich obiektów nie da się porównać. Chcąc maksymalnie odpocząć oraz np. cieszyć się pięknym widokiem gór z okien i balkonu, warto postawić na ofertę renomowanego miejsca —  i zarezerwować pokój z odpowiednim wyprzedzeniem!