Pływanie statkami po kanałach to dla wielu osób nie mniejsza atrakcja niż rejsy statkiem po morzu. Zwykle pozwala to podziwiać piękne widoki, poza tym żegluga rzeczna ma w Polsce długą tradycję, a obecnie wykorzystywane do niej statki są często zabytkowe. Z takiej oferty można skorzystać na Kanale Elbląskim. Dowiedz się więcej!

Wyjątkowy system pochylni

Rejs statkiem po Kanale Elbląskim to okazja do oglądania śluz, wykonanych dawno temu, a także wyjątkowych pochylni, jak Pochylnia Buczyniec. Trzeba je pokonać, dlatego częściowo statek przemieszcza się nie po wodzie, a po owym systemie, co jest ciekawostką i niezwykłym doświadczeniem. Przede wszystkim jednak rejsy takie są okazją do podziwiania piękna przyrody i malowniczego otoczenia. Jest to możliwe tym bardziej że statki przemieszczają się dość wolno, można zatem delektować się widokiem —  za oknem, oglądanym w kamerze lub z górnego pokładu, zapewniającego piękną panoramę.

Ciekawa atrakcja dla będących w okolicy

W okolice Kanału Elbląskiego można udać się tylko z myślą odbycia takiego niezwykłego rejsu (jest to też okazja do poznania m.in. historii tego miejsca i w ogóle żeglugi rzecznej —  kapitan dzieli się swoją wiedzą), jak również skorzystać z tej opcji będąc tam w innym celu. Okolice są piękne i mają wiele atrakcji, dla dorosłych i dzieci —  na Mazurach jest mnóstwo ośrodków wypoczynkowych czy ofert uprawiania sportów wodnych. Rejs można też potraktować jako okazję do zwiedzenia dużej części tego regionu, co będzie gratką zwłaszcza dla osób będących tam po raz pierwszy.

Świetna zabawa —  gwarantowana

Rejs po kanale znacznie różni się od pływania statkiem na przykład po morzu, zatem warto, będąc w okolicy, skorzystać z tej oferty. Spodoba się dużym i małym, zwłaszcza że statki wyposażone są w liczne udogodnienia, a także zabezpieczenia na wypadek niepogody.