Marzysz o komfortowym i funkcjonalnym mieszkaniu? Dowiedz się, jak je zaaranżować! Zobacz, jak przebiega profesjonalne projektowanie wnętrz i jakie elementy wystroju mają największe znaczenie. Wybierz odpowiednie meble i dekoracje oraz wykorzystaj potencjał przestrzeni swojego domu.

Projektowanie wnętrz krok po kroku

Wszystko rozpoczyna się od zebrania wymiarów pomieszczeń i opracowania rzutów. Dlaczego tak jest? Architekt wnętrz musi odpowiednio rozplanować układ wyposażenia. Niezbędna jest do tego dobra znajomość odległości pomiędzy ścianami i plan mieszkania. Wyczucie przestrzeni jest istotną częścią pracy projektanta. Dzięki niemu możliwe jest:

  • przygotowanie optymalnej ilości miejsca do przechowywania przedmiotów,
  • funkcjonalne rozstawienie mebli,
  • pozostawienie przestrzeni do swobodnego przemieszczania się.

Idealnym tego przykładem jest planowanie wystroju kuchni. Lodówka, piekarnik, kuchenka i szafki muszą zostać ustawione w taki sposób, by wszystkie potrzebne przedmioty zawsze były pod ręką. Kolejną kwestią jest wykorzystanie dostępnego metrażu. W przypadku małych lokali projektant wnętrz z Poznania szczególnie rekomenduje meble na wymiar, którymi można zabudować ściany pod sam sufit.

Profesjonalna dekoracja mieszkań

Wystrój musi być spójny i zgodny z oczekiwaniami inwestora. Dekoracja mieszkań pozwala na stworzenie unikalnej atmosfery, która będzie wpływać na nastroje mieszkańców. Przytulny efekt można uzyskać na przykład przy wykorzystaniu naturalnych odcieni drewna, fragmentu ściany wyłożonej cegłą oraz odpowiednio dobranych obrazów. Eleganckie są złote dodatki, szklane materiały i żyrandole. Ważne jest dopasowanie kolorów i tekstur akcesoriów. Projekty opracowane przez biuro są przygotowywane w sposób indywidualny.

Idealna aranżacja mieszkania

Wiele osób decyduje się na współpracę z profesjonalnymi projektantami. To dobre rozwiązanie, ponieważ obejmuje opracowanie rzutów i precyzyjnego projektu technicznego. Eksperci zadbają o wygodny układ mebli i stylowe dodatki.