Warmia i Mazury to wyjątkowe regiony Polski. Nie brakuje tu licznych atrakcji turystycznych, miejskich, jak i naturalnych. Należy do nich m.in. rejs promem po Kanale Elbląskim, którego istotną częścią jest pochylnia Buczyniec. Co zaś można zobaczyć w jej okolicy? Sprawdź to już teraz – przeczytaj ten artykuł.

Unikatowa przyroda

Najważniejszy atut regionu to wyjątkowa natura. To jedna z polskich krain jezior, przy czym występują tu największe i najgłębsze zbiorniki kraju. Unikatową przyrodę można podziwiać np. płynąc Kanałem Elbląskim.  Pochylnia Buczyniec  leży zaś w samym jej sercu. Otaczające okolicę lasy i pola, a także wody – tak kanału, jak i okolicznych jezior, sprzyjają wyciszeniu i odnalezieniu spokoju. Rejs statkiem więc jest idealny dla każdego, kto szuka odpoczynku od miejskiego zgiełku.

Warto dodać jeszcze jedno. Sam Kanał Elbląski został uznany za jeden z siedmiu cudów Polski w plebiscycie rozpisanym przez gazetę Rzeczpospolita. Co więcej – statek pokonujący tę trasę płynie nie tylko po wodzie… ale i po trawie. To wszystko zaś dzięki geniuszom inżynierii z dawnych lat.

Lokalne muzea

Warmia i Mazury to również bogata historia. Dla miłośników historycznych batalii obowiązkowym punktem będzie Muzeum Bitwy pod Grunwaldem, mieszczące się w Stębarku. Tam można prześledzić całe losy trudnej relacji między Zakonem Krzyżackim i Królestwem Polskim, a najważniejszym punktem jest ekspozycja związana z prawdopodobnie największym (i – pod wieloma względami – nowoczesnym) starciem dwóch europejskich armii tamtego okresu. Częścią tych losów są także zamki krzyżackie i budynki sakralne, w tym m.in. katedra w Fromborku i twierdza w Ostródzie. Dla zainteresowanych życiem prostych ludzi zaś doskonałą atrakcją będzie Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku. A to tylko część miejsc wartych odwiedzenia!

Atrakcji jest więcej!

Niezwykła historia, piękna natura… To jedynie wycinek tego, co warto zobaczyć w tym regionie, niedaleko pochylni Buczyniec. Zdecydowanie jednak każdy, kto przyjeżdża tu wypocząć, powinien odbyć rejs Kanałem Elbląskim, bo to atrakcja unikatowa na skalę Polski, a być może i Europy. Dlatego zaplanuj wakacje i rusz na przygodę już teraz!