Na rynku jest dostępnych sporo przeróżnych zabawek dla dzieci, mających na celu zająć ich czas. Jednak dla rodziców, poza zapewnieniem doskonałej zabawy maluchowi, liczy się także edukacja oraz bezpieczeństwo.  Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na układanki wykonane z drewna, które są ekologiczne, a także gwarantują miło spędzony czas i wpływają na rozwój wielu dziecięcych umiejętności. Czy wiesz, jakie propozycje oferują producenci? Sprawdź już teraz!

Dlaczego warto postawić na zabawki z drewna?

Znaczna część odbiorców branży dziecięcej doskonale zdaje sobie sprawę z problemów występujących w otaczającym środowisku, dlatego stara się zmienić podejście na bardziej przyjazne naturze. Doskonałym przykładem jest wybór zabawek wykonanych z trwałego, ekologicznego, antyalergicznego oraz w pełni biodegradowalnego materiału, jakim jest drewno. Kolejną zaletą jest tutaj grubość puzzli w porównaniu do klasycznych modeli, dzięki czemu chwytanie poszczególnych elementów i ich łączenie, szczególnie dla młodszych dzieci, jest znacznie łatwiejsze. 

Co daje układanie puzzli?

Na początku warto zacząć od wspólnego łączenia poszczególnych elementów, aby pokazać dziecku, na czym właściwie polega ta zabawa. Ważne, by wybrane puzzle drewniane były dopasowane (rozmiarem i motywem) do wieku malucha. Wśród kluczowych zalet wykonywania tego rodzaju czynności można wymienić m.in.:

  • kształtowanie zdolności logicznego myślenia,
  • ćwiczenie pamięci,
  • rozwój zdolności manualnych,
  • naukę skupienia i cierpliwości, a także dążenia do celu.

Oczywiście taka forma zabawy przyczynia się również do zwiększenia pewności siebie, gdy dziecku uda się samodzielnie ukończyć układankę.

Gdzie znaleźć drewniane puzzle dla najmłodszych?

Największy wybór tego typu układanek jest dostępny w sklepach internetowych. Klienci mogą wybierać wśród wielu rozmiarów i wzorów z podziałem na wiek czy umiejętności przyszłego właściciela puzzli. Najczęściej spotykane motywy dziecięce to m.in. zwierzęta oraz postaci z ulubionych bajek. Oczywiście producenci oferują także wiele modeli z drewna dla dorosłych.