Czy wiesz, jak wiele odsłon ma obuwie przeznaczone dla miłośników pieszych wycieczek? Wśród niego można znaleźć modele znakomicie spisujące się w najróżniejszych warunkach. Precyzyjny dobór pary do trasy, jaką przyjdzie Ci pokonywać, gwarantuje wyższe bezpieczeństwo i odpowiedni komfort marszu. Dowiedz się więcej o tym elemencie wyposażenia trekkera.

Buty z wysoką i z niską cholewką

Choć stara szkoła głosi, że najlepsze są męskie buty trekkingowe z wysoką cholewką, to wielu współczesnych podróżników twierdzi, że to nie zawsze potrzebne, a czasem wręcz – szkodliwe. Czemu tradycyjnie uważa się, że wyższy stan jest lepszy? Chodzi o staw skokowy – na szlaku nietrudno o „fałszywy” krok, co kończy się poważną kontuzją. Do tego cholewka „za kostkę” chroni lepiej stopy przed wilgocią.

Jeśli jednak na trasie czekają Cię pionowe odcinki – takie obuwie może niekiedy okazać się niebezpieczne. Czemu? Bo przenosi obciążenia na staw kolanowy. Zdarza się więc, że przy np. zaklinowaniu stopy i nienaturalnym ruchu dojdzie do jego uszkodzenia. A to wyjątkowo niebezpieczna sytuacja.

Obuwie na pustynię i na śnieżne wyprawy

Wśród butów trekkingowych męskich i damskich są modele idealne na niemal każdą okazję! Pokonasz w nich zarówno miejską dżunglę, jak i lasy tropikalne. Nie mogło także zabraknąć par przeznaczonych dla osób odwiedzających najmniej przyjazne środowiska – ośnieżone szczyty Dachu Świata lub najgorętsze piaski pustyni. Trekkerzy więc chętnie sięgają po śniegowce i sandały – w zależności od tego, gdzie przyjdzie im wędrować.

Po najlepszą parę udaj się do profesjonalnego sklepu trekkingowego

Choć wielu sprzedawców kusi obuwiem sportowym, mającym funkcje poprawiające komfort użytkowania – jeśli interesują Cię dobre męskie buty trekkingowe , to kup je w profesjonalnym sklepie turystycznym. Ma to dwie zalety. Z jednej strony – możesz liczyć na poradę fachowca. Z drugiej – masz pewność, że, dobrze dobrane, spełnią Twoje oczekiwania.