Chcesz wspierać rozwój swojego dziecka? Postaw na wspólne śpiewanie piosenek! Sprawdź, dlaczego muzyka korzystnie wpływa na samopoczucie i zdrowie przedszkolaka. Poznaj najpopularniejsze melodie dla pociech.

Nuty i teksty piosenek

Do wspólnego muzykowania na pewno przyda się książeczka, która zawiera nuty doWlazł kotek na płotek ”. To jedna z najsłynniejszych piosenek dla dzieci. Znają ją starsze i młodsze pokolenia, co znacznie ułatwia śpiewanie. Babciom, dziadkom i rodzicom opowieść o wchodzącym na płot kocie z pewnością przywoła miłe wspomnienia. Odwoływanie się do klasyki ma wiele zalet. Rytmiczne, łatwe do zapamiętania melodie są źródłem dobrej zabawy i wszystkim dodają pozytywnej energii.

Co jeszcze warto śpiewać? „Jadą, jadą misie”, „Miała baba koguta” i „Panie Janie” to kolejne znane od lat hity. Ponadto na liście dziecięcych przebojów znajdują się „Kaczuszki”, „Słoneczko późno dzisiaj wstało” i „Uciekaj, myszko”.

Wpływ muzyki na rozwój dziecka

O wpływie muzyki na rozwój maluchów można mówić już od pierwszych miesięcy życia płodowego. Niektórzy rodzice puszczają niemowlętom łagodne melodie muzyki klasycznej, by stymulować ich mózg oraz koić odczuwane emocje. Przedszkolaki są bardziej świadome tego, co się wokół nich dzieje. Słuchanie muzyki, śpiewanie i tańczenie wspiera:

  • ćwiczenie pamięci i koncentracji,
  • rozwój koordynacji ruchowej i mięśni,
  • pobudzenie aktywności systemu nerwowego,
  • pozytywne wykorzystanie dziecięcej energii,
  • nawiązywanie więzi z innymi uczestnikami zabawy.

Właśnie dlatego warto śpiewać swoim dzieciom kołysanki i zachęcać je do wspólnego muzykowania. Dorośli również czerpią z tego radość.

„Wlazł kotek na płotek” i inne piosenki

Jakie piosenki dla przedszkolaków są najlepsze? Zainspiruj się klasyką! Śpiewaj o kotkach, myszkach, kaczkach i kogutach. Przyda Ci się książeczka z nutami i tekstami do melodii.