Wszelkiego rodzaju oleje od jakiegoś czasu są niezwykle popularne. Są to prawdziwe kosmetyczne hity, czemu trudno się dziwić —  ich właściwości są naprawdę wyjątkowe. W dużej mierze są one zbieżne, wszystkie oleje bowiem silnie nawilżają, pielęgnują i chronią, poza tym jednak mają unikalne cechy, zależne od roślin, z jakich się je pozyskuje — możliwości w tym zakresie jest zaś mnóstwo. Przyjrzyj się bliżej tym produktom i sprawdź, jak najlepiej korzystać z ich właściwości.

Jakie oleje można znaleźć w sprzedaży?

Tego rodzaju składniki są wykorzystywane od niepamiętnych czasów, w dodatku często oleje spożywcze są również produktami kosmetycznymi, jak choćby słynna oliwa z oliwek. Oznacza to, że domowe kosmetyki i zabiegi można wykonywać z użyciem produktów, jakie ma się w kuchni. Warto jednak poznać też inne olejki, a jest ich mnóstwo, ponieważ takie produkty wykonuje się z niezliczonej ilości roślin oraz ich części. Można znaleźć oleje owocowe, jak z pestek malin czy moreli, z ziaren, jak sezamowy czy z czarnuszki, z ziół, np. oregano, a nawet z warzyw —  czego przykładem jest choćby olej marchwiowy.

Od jakiegoś czasu prawdziwym kosmetycznym hitem jest olejek arganowy, pochodzący z Maroka i wykorzystywany tam od wieków. Świat zachodni docenił go stosunkowo niedawno. Ten silnie odżywczy, wszechstronny produkt znaleźć można dziś we wszelkiego rodzaju kosmetykach —  do twarzy, włosów, ciała, a nawet makijażu. Najlepiej jednak jest stosować go w podstawowej, naturalnej formie, gdyż w takich produktach może go być zbyt mało, by mógł realnie zadziałać; poza tym jego działanie może być tłumione przez inne składniki chemiczne.

Jak stosować?

Warto wiedzieć, że jeden produkt rzadko przeznaczony jest tylko do jednego zastosowania. Oznacza to, że na przykład olejki do ciała często nadają się też do włosów czy twarzy, a także do masażu czy kąpieli bądź zabiegu mycia twarzy. Jest to bardzo dogodne, jednym produktem można bowiem zastąpić wiele stosowanych do tej pory kosmetyków, tym bardziej że wyroby te są niezwykle wydajne —  wystarczy kropla, by pokryć całą twarz.

Olejem takim warto wysmarować ciało lub dodać jego niewielką ilość do balsamu. Świetnie sprawdzi się też do masażu, relaksującego czy antycellulitowego.

Moc natury

W tego rodzaju produktach nie znajdzie się żadnych niepożądanych dodatków —  to czyste oleje, a więc moc natury. Warto z niej skorzystać, dobierając odpowiedni dla siebie wariant olejku.